Drame

Fiksohu.com > Category:DrameMoonrise Kingdom

Drame, Romance

Një çift i ri largohet nga qyteti i Anglies së re,e cila ikje shkakton një kërkim ekipor nga disa tifoz që ti gjejnë këta.

Shiko Filmin


Argo

Drame, Triller

BAZUAR NË HISTORI TË VËRTETË: Me 4 Nëntor të vitit 1979, ndërkohë që revolucioni në Iran do arrijë në elitën e tij, një grup ushtarakësh iranianë futen me dhunë në ambasadën amerikane në Teheran dhe merr peng 52 amerikanë. Në momentin e panikut, gjashtë amerikanë arrijnë të largohen dhe të gjejnë strehë në shtëpinë e ambasadorit kanadez. Duke e ditur se ishte vetëm çështje kohe që të lokalizohen dhe...

Shiko Filmin


Love (Amour)

Drame, Romance

Xhorxhi dhe Ana jane ne te 80-tat. Ata kane qene mesues muzike ne te kaluaren. Vajza e tyre, e cila eshte nje muzikante, jeton jashte vendit me familjen. Nje dite, Ana peson nje atak ne zemer. Lidhja e dashurise se ciftit te vjeter do te vihet ne prove.

Shiko Filmin


REC 3 Genesis

Drame, Horror, Triller

Dita e dasmes e nje çifti kthehet ne nje ngjarje te tmerrshme pasi disanga te ftuarit fillojne tu shfaqen disa shenja te nje semundjeje te çuditshme.

Shiko Filmin


Freelancers

Aksion, Aksion2, Drame

Biri i një oficeri të NYPD i cili ishte vrarë iu bashkangjitet forcave, ku bëhet bashkë me partnerin e ish të atit të tij dhe një ekip policësh mashtrues.

Shiko Filmin


The Tall Man

Drame, Mister, Triller

Kur femija e saj shpallet e humbur, e ëma fillon te kerkoje per zbulimin e nje legjende, Njeriut te Gjate i cili kishte nofken "vjedhes i femijeve".

Shiko Filmin


Falja e Gjakut

Drame

Një familje shqiptare është shqyer nga një vrasje, duke rezultuar në një gjakmarrje që gjen Nik. Ai dhe motra e tij jan detyruar qe te lene shkollen per te marre persiper bisnesin e familjes.

Shiko Filmin


Rebelle (War Witch)

Drame

Diku ne Afriken e Jugut, Komona nje vajze 14-vjecare i tregon femijes qe ka ne bark, historine e jetes se saj qe kur filloi lufta. Gjithcka filloi kur ajo ishte rrembyer nga rebelet ne moshen 12-vjecare.

Shiko Filmin


Django Unchained

Aksion, Aksion2, Drame

Me ndihmën e një gjahtari shperblimesh gjerman, një  skllav i liruar vendos për të shpëtuar gruan e tij nga një pronar brutal I cili ka plantacione te medha ne Misisipi. Shiko FilminSeal Team Six

Aksion, Aksion2, Drame

Ky eshte filmi dokumentar i bazuar ne sulmin dhe vrasjen e terroristit me te madh te te gjithe kohrave, Osama Bin Laden Shiko FilminNew York Pjesa 1

Drame, Romance, Triller

Shiko Pjesen e Dyte Film Indian: Një shofer taksie është arrestuar me dyshimin e të qënit një terrorist. Shiko FilminNew York Pjesa 2

Drame, Romance, Triller

Shiko Pjesen e Pare Film Indian: Një shofer taksie është arrestuar me dyshimin e të qënit një terrorist. Shiko Filmin